A Media1 szerint pénteken megszűnik az utolsó Megafon-dolgozó munkaviszonya is a fideszes propagandaközpontnál. Egy, a lapnak nyilatkozó távozó munkavállaló beszámolója alapján a folyamat április közepén még egészen más kommunikációval indult: április 12-én este, azaz a Fidesz választási vereségének napján Dukász Magor (a Megafon egyik „agya”) belső körben még arról beszélt, hogy folytatják a működést. A folytatás látszatát erősítette az is, hogy Orbán Viktor a választási vereség után a Patriótának adta az első interjúját. A Megafon Facebook- és YouTube-csapatának következő értekezletén azonban már arról volt szó, hogy változások jönnek – mondta a lapnak a távozni kényszerülő munkatárs. A beszámolók szerint április 21-én az értekezleten már Kovács István, a Megafon ügyvezetője is jelen volt, aki azt közölte a munkatársakkal, hogy ha nem születik megoldás, akkor május 21-én bejelentik a csoportos létszámleépítést. Egy forrás azt mondta, egységes végkielégítési megállapodás nem volt, mindenki azt kapta, illetve kapja meg, ami a törvény szerint járt neki.
A munkaviszonyok a lap értesülései szerint két hullámban, június 21-én, múlt héten vasárnap és június 26-án, most pénteken szűnnek meg, és körülbelül 55–57 embert érintett a leépítés. Állítólag a Megafon irodákat is felszámolták, a bútorokat eladták. A Patrióta YouTube-csatorna jövője bizonytalan. A csatorna több mint 300 ezer feliratkozóval rendelkezik, ami az egyik utolsó olyan jelentősebb érték lehet, ami még megmaradt a rendszerből.
A Magyar Hang már másfél héttel a választás után arról írt, hogy megindultak a kirúgások, a szerkesztőktől a technikai háttéremberekig küldtek el embereket, akiknek már nem kell bemenniük dolgozni.
Forrás: Magyar Hang
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges









