Sulyok Tamás köztársasági elnököt és Polt Pétert, az Alkotmánybíróság elnökét a Tisza Párt mozdítja el hivatalából, Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész a hírek szerint önként távozik, a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal vezetőinek visszahívása pedig a bírói kar döntésén múlik. Országgyűlési képviselő legfeljebb 12 évig lehet valaki a jövőben. A miniszterelnök a parlamentben ismertette az Orbán-rendszer idején kinevezett közjogi méltóságok leváltásának, valamint az államot átszövő korrupció felszámolásának folyamatát. A közélet és a gazdaság megtisztításában a kormány kulcsszerepet szán a Vagyonvisszaszerzési Hivatalnak, ami független intézményként működik majd.
Forrás: Kontroll
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges









